Szkoła podstawowa

(klasy 0-3)

Bricks Challenge – to nasz najbardziej popularny program wzbogacający. Ogólnym celem kursu jest przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu fizyki, technologii, inżynierii mechanicznej i matematyki (STEM) za pomocą zestawów LEGO® technic i innych ciekawych narzędzi.

Głównym celem kursu jest zilustrowanie jego zawartości poprzez opowieści i demonstracje. Nasi uczniowie będą uczyć się matematyki i zasad fizycznych za pośrednictwem intuicyjnego badania,  a także rozwijać zdolność samodzielnego uczenia się i doskonalenia swoich umiejętności konstrukcyjnych.

Kurs umożliwi zintegrowanie wiedzy z zakresu fizyki i matematyki – prawa fizyki zostaną opisane i wyjaśnione przy pomocy prostych obliczeń matematycznych. Prawa fizyki i obliczenia matematyczne zostaną zwizualizowane dzięki tworzeniu przez dzieci własnych konstrukcji na bazie ekscytujących zestawów klocków LEGO®. Za każdym razem po przedstawieniu tematu i celu zajęć Dzieci zabierają się do tworzenia własnych konstrukcji z YE LEGO® co sprzyja zdobywaniu wiedzy poprzez praktyczne działanie. W celu przeprowadzenia całego procesu budowania, dzieci otrzymują zestaw opracowany i dopasowany do potrzeb programu przez zespół Young Engineers.

Program jest odpowiedni dla Dzieci z klas 0 – 3

Średni czas trwania lekcji: 75 minut

Główne tematy Programu:

– Podstawowe i skomplikowane operacje matematyczne: Integracja pomiędzy planowaniem i budową modelu polega na obliczeniu przemian energetycznych, co umożliwia nauczanie zagadnień matematycznych, od dodawanie i odejmowanie, aż do potęgowania.
– Przedstawiamy sylwetki wielkich filozofów i teoretyków: Archimedesa, Newtona, Leonarda da Vinci i wielu innych.
– Siły i prawa fizyczne: siła odśrodkowa, siła dośrodkowa, siła bezwładności, energia kinetyczna, energia potencjalna, prawa akcji-reakcji, siła nośna, moment obrotowy, przekładnia dźwigni, rozkład ładunku, prawo zachowania siły, moment pędu i więcej.

Cele i korzyści Programu Bricks Challenge:

– Rozwijanie umiejętności planowania czasu i umiejętności zarządzania.
– Zachęcanie do rozwijania niezależnego twórczego myślenia.
– Rozwijanie umiejętności analizowania procesów inżynieryjnych.
– Poszerzenie wiedzy na temat praw fizycznych i różnych zjawisk fizycznych.
– Poprawa widzenia przestrzennego.
– Rozwijanie poczucia własnej skuteczności.
– Rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej.

Budowa i badanie ekscytujących modeli tematycznych takich jak:

– Wesołe miasteczko
– Samolot
– Różne środki transportu
– Dźwigi
– Windy
– Nowoczesne maszyny

© Copyright 2018 The Decade Group – Young Engineers LTD. Wszelkie prawa zastrzeżone. LEGO® jest zastrzeżonym znakiem towarowym należacym do: KIRKBI A/S oraz LEGO Foundation, a na stronie www wykorzystane jest w celach informacyjnych. Program nauki oraz strona www nie jest autoryzowana przez Lego.