Young Engineers Pro

Event dla firm

YE Pro to jednorazowe spotkanie, kierowane do osób pracujących na co dzień w dużych firmach oraz zespołach. Chociaż na pierwszy rzut oka przypomina wyzwanie skierowane do inżynierów, to tak naprawdę jego celem nie jest nauka konstruowania. Podczas spotkania sprawdzimy naszą kreatywność, umiejętność pracy zespołowej i dostosowywania się do nieprzewidywalnych wyzwań.
Spotkanie trwa 3 godziny, a jego motywem przewodnim jest zbudowanie z klocków Lego dźwigu, który będzie w stanie podnieść prawdziwe ciężary (pracownicy Young Engineers podnieśli 10 kg ciężarek). Uczestnicy mają do dyspozycji dwa, zaprojektowane specjalnie na potrzeby zajęć, zestawy i pracują w stworzonych wcześniej czteroosobowych zespołach. Umiejętności konstruktorskie nie są wymagane. Potrzebne informacje zostaną podane przez prowadzących we wstępie. Chodzi o to, by zadanie było czymś nowym i wykraczającym poza obszar codziennego działania. Pozwoli to uczestnikom sprawdzić się w całkiem nowych i nieznanych przez nich wcześniej, sytuacjach.

Główne zadanie:

Zbudowanie dźwigu, który uniesie ładunek tak ciężki, jak to tylko możliwe. Jednocześnie budowla powinna być możliwie jak najlżejsza.

Cele aktywności:

• Opracowywanie strategii pracy zespołowej
• Rozwiązywanie problemów za pomocą ograniczonych narzędzi
• Praca pod presją czasu i współzawodnictwa
• Wymuszenie nieszablonowego myślenia umiejętności wychodzenia poza schematy
• Integracja zespołu

Informacje ogólne:

• Czas trwania spotkania: 3h
• Ilość instruktorów: jeden na każdych 10 uczestników
• Zespoły: 3-4 osobowe

Kilka słów o Young Engineers

Programy Young Engineers powstały w Izraelu i ich pierwotnym zadaniem było uczenie dzieci zasad fizyki i inżynierii, w oparciu o budowanie konstrukcji z klocków Lego. Szybko okazało się, że klocki budzą powszechne zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych, a ich potrzebę budowania da się połączyć z rozwijaniem umiejętności, które bardzo przydają się także w dorosłym życiu.

Tym sposobem Young Engineers rozszerzyła swoją działalność, kierując swoją ofertę do wszystkich osób, niezależnie od wieku i kierunku pracy zawodowej. Obecnie, poprzez budowanie, nie uczymy jedynie fizyki. Klocki są niezastąpionym narzędziem, które rozwija kreatywność i wyobraźnię, pomaga wyjść poza schematy, oraz uczy współpracy i organizacji pracy w grupie.

Uniwersalność naszych kursów sprawiła, że zyskaliśmy popularność i uznanie na całym świecie, od Wysp Brytyjskich, poprzez całą Europę i Azję, na Australii, czy Afryce kończąc. Z przyjemnością zawiadamiamy, że zajęcia dotarły w końcu do Polski, a o ich walorach możecie Państwo przekonać się poprzez udział w naszym projekcie.

© Copyright 2018 The Decade Group – Young Engineers LTD. Wszelkie prawa zastrzeżone. LEGO® jest zastrzeżonym znakiem towarowym należacym do: KIRKBI A/S oraz LEGO Foundation, a na stronie www wykorzystane jest w celach informacyjnych. Program nauki oraz strona www nie jest autoryzowana przez Lego.