Firma Young Enginners powstała w Izraelu. Jej założyciel Amir Asor opracował specjalny program, którego założeniem było uczenie dzieci poprzez zabawę. Konstruując modele z klocków Lego uczestnicy zajęć poznają wiedzę z obszaru fizyki, technologii, inżynierii mechanicznej i matematyki (STEM), jednocześnie ucząc się jej praktycznych zastosowań. Opracowany przez Amira sposób nauczania opiera się na doświadczeniu. Każde omawiane na zajęciach zagadnienie teoretyczne, pokazane jest na przykładzie modelu, który dzieci samodzielnie budują. W ten sposób młodzi konstruktorzy mogą przekonać się na własnej skórze, czym jest dane zjawisko, gdzie występuje i w jaki sposób można je wykorzystać.

Unikalność programu polega na tym, że nie pracujemy na gotowych zestawach LEGO®. Lekcje opierają się na kompletach, które zaprojektowano specjalnie z myślą o programie. Dzięki temu, to elementy są dostosowane do potrzeb poruszanej na zajęciach tematyki, a nie na odwrót.

My

Zafascynowani programem i sposobem pracy YE postanowiliśmy przenieść założenia firmy na teren Polski. Dlatego prowadzimy warsztaty na terenach szkół w Warszawie, udoskonalając program, aby jak najlepiej współgrał z polskim systemem edukacji i programem nauczania. Chcemy zaszczepić w dzieciach pasję i pokazać im, że nauka może być przyjemna, a zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi daje wiele satysfakcji. Mamy nadzieję, że zajęcia praktyczne już wkrótce staną się normą polskiego systemu edukacji.

Dołącz do międzynarodowych standardów Young Engineers z nami!

Young Engineers West Warsaw

© Copyright 2018 The Decade Group – Young Engineers LTD. Wszelkie prawa zastrzeżone. LEGO® jest zastrzeżonym znakiem towarowym należacym do: KIRKBI A/S oraz LEGO Foundation, a na stronie www wykorzystane jest w celach informacyjnych. Program nauki oraz strona www nie jest autoryzowana przez Lego.