e² Camp Experiences

Wolne od szkoły nie musi oznaczać wolnego od nauki i to przez zabawę!

Półkolonie w Warszawie z nauką?

Czy to może się udać? Oczywiście, że tak!

Wystarczy, że dodasz do tego klocki LEGO®!

Zapraszamy wszystkie dzieciaki w wieku 6 – 9 lat na półkolonie opracowane z myślą, by uczyć przez zabawę. Odkrywajcie świat razem z nami budując, eksperymentując i dobrze się bawiąc!

Spotykamy się w pierwszym tygodniu ferii 28.01.2019 – 01.02-2019. 
Każdy dzień będzie miał swój temat przewodni. Porozmawiamy o wodzie, powietrzu, Ziemi, lotnictwie i czasie. Poznamy historię Archimedesa, który miał nie lada problem do rozwiązania, zastanowimy się, czy cząsteczki wody chodzą na spacer za ręce oraz wyjaśnimy sobie, czym tak naprawdę jest czarna dziura. 
Jeśli Państwa dzieci są chętne na taką przygodę, to zapraszamy serdecznie. Zajęcia będą odbywały się codziennie od 8.00 do 16.00 w Domu Kultury Imielin (półkolonie w Warszawie – Ursynów) przy ulicy Dereniowej 6 (okolice Metra Imielin). 
Dla dzieci przewidziane są trzy posiłki, talerz z owocami, woda i herbata. 
Maksymalna ilość osób w grupie to 12.
Cena za całość wynosi 540 zł.

By stworzyć odpowiednie i bezpieczne warunki dla naszych podopiecznych, grupy będą liczyły maksymalnie 12 osób.

Plan dnia:

Wprowadzenie (8.00-8.30)

W pierwszych dniach jest to czas integracji grupy. Z rana poznajemy również temat przewodni, który będzie nam towarzyszył aż do podwieczorku. Woda, powietrze, Ziemia, lotnictwo i czas, to zagadnienia, które przeniesiemy do naszych pracowni, by przyjrzeć im się z bliska.

Pracownia artysty (8.30-9.45)

Aby rozgrzać dobrze umysły przed intensywnym dniem, zaczynamy od zajęć twórczych. Uruchomimy naszą wyobraźnię i kreatywność, by zbudować samolot, czy zaprojektować własne akwarium. Będzie to też świetna okazja, by poćwiczyć nasze zdolności manualne.

Drugie śniadanie (9.45-10.10)

Zdrowy i pożywny posiłek, by wystarczyło nam energii na kolejne punkty programu. Oczywiście nie zabraknie również talerza pełnego owoców, który już na stałe wpisał się do naszego półkolonijnego menu.

Pracownia inżyniera (10.10-12.00)

Czyli nasza specjalność – budowanie z klocków. Przy pomocy instrukcji skonstruujemy turbinę wiatrową, żaglówkę i zegar wahadłowy. Przy okazji poznamy Leonarda da Vinci i braci Wright. Dowiemy się, jak powstawał pierwszy samolot, i czym dawniej mierzono czas. Oczywiście nie zabraknie czasu na zabawę i wprowadzenie własnych udoskonaleń.

Zabawy ruchowe (12.00-13.00)

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Pora na spacer, zabawy na świeżym powietrzu, albo tory z przeszkodami i zabawy gimnastyczne (w zależności od tego, na co pozwoli nam pogoda).

Obiad (13.00-13.40)

Uzupełniamy zapasy węglowodanów, bo przed nami jeszcze nie koniec atrakcji.

Sjesta (13.40-14.00)

Zasłużony odpoczynek dla ciała i ducha. Najlepiej wychodzi przy dobrej opowieści. Tak więc rozkładamy się na dywanie, zamykamy oczy i przenosimy do świata zamkniętego na kartkach książki. Niech popracuje jeszcze dziecięca wyobraźnia.

Pracownia naukowca (14.00-15.30)

Każde pytanie jest tu mile widziane. Będziemy robić doświadczenia z różnych dziedzin nauki i wspólnie dochodzić do odpowiedzi. Przy okazji dowiemy się dlaczego Australijczycy nie przywiązują mebli do sufitu, czy da się wynaleźć maszynę czasu i jak zatrzymać wodę w słomce.

Podwieczorek (15.30-16.00)

Po dniu pełnym wrażeń i pracy, zasłużony podwieczorek.

© Copyright 2018 The Decade Group – Young Engineers LTD. Wszelkie prawa zastrzeżone. LEGO® jest zastrzeżonym znakiem towarowym należacym do: KIRKBI A/S oraz LEGO Foundation, a na stronie www wykorzystane jest w celach informacyjnych. Program nauki oraz strona www nie jest autoryzowana przez Lego.